foo

Hlasové dílny

Hlasové dílny vedu už přes 15 let.

Prošly jimi stovky lidí.

Je to pro mě smysluplná cesta jak sdílet to, co mě samotnou na zpěvu tolik fascinuje a baví a co může zažívat každý.

 

Zpívání je v dnešní společnosti považováno za něco, co přísluší jen těm, kteří to takzvaně "umí" - díky tomu se ti ostatní, kterých je podle běžného vnímání většina, mnohdy osmělují zpívat nanejvýš v koupelně, o samotě v autě nebo se svými dětmi. Práce s hlasem je přitom přirozeným, uvolňujícím, radostným a obohacujícím zážitkem.

Dílna vytváří prostor pro uvolnění se a pro zážitek z hudby, která vzniká i z jednoduchých cvičení a zadání, která zvládne každý.
Pozvolným posouváním se od ticha, dýchání přes poslouchání svého hlasu, hry a cvičení účastníci často dojdou k vlastnímu překvapení až ke zpívání jako přirozenému pokračování společné práce. V druhé části dílny spolu účastníci zpívají vícehlasé skladby, podle složení skupiny jednodušší anebo složitější.
Zkušenost se zpíváním a se sdílením hudby, kterou spoluvytváříme, je velmi silná a krásná.

Audioreportáž z dílny:

Pokud byste rádi ve svém městě uspořádali hlasovou dílnu, ozvěte se.

Dílna může být určena pro úplné začátečníky, pro pokročilé nebo i pro smíšenou skupinu. Lze také uspořádat dílnu zaměřenou na práci s přístrojem Loopstation anebo Zpěvomat anebo to prostě vymyslíme podle potřeby a situace. 

NADCHÁZEJÍCÍ DÍLNY:

 

25. února

HLAS JAKO ZVUČÍCÍ VZTAH

jednodenní dílna v Liberci - více ZDE

více informací a přihlášky: Petra Joklová, joklovap@seznam.cz

-------------------

 16.-18. března

ČAS PRO HLAS - víkend věnovaný objevování vlastního hlasu skrze zvuk a výtvarnou tvorbu, vedou Ridina Ahmedová a Dorota Krátká

VÍCE ZDE

--------------------

16.-23. června: 

  

HLAS JAKO LETÍCÍ PTÁK - péče o tělo i duši. 

Týdenní pobyt s jogou a prací s hlasem v Chorvatsku. Více podrobností ZDE

 

Podrobný přehled dílen naleznete v kalendáři . 

 

Z HLASOVÝCH DÍLEN V MINULOSTI:

na festivalech: Pražské Quadriennale, Voicingers Źory (Polsko), TFF Rudolstadt (Německo),  Komplex theater Chemnitz (Německo) Na Lukach (Slovensko), Loutkářská Chrudim, Queer eye Praha, Štrůdl Mníšek pod Brdy, Refufest Praha a Točník, Otevřená zahrada Libčice, Grabštejnské dílny v Chotyni, Dramasteria Sušice, Fryštácký malý svět a další

pro divadla, pěvecké sbory atd: Scuola Teatro Dimitri (Švýcarsko), Katedra alternativního a loutkového divadla DAMU, Východočeská galerie Pardubice, Divadlo 29 Pardubice, divadlo Trám Svitavy, divadlo Continuo Malovice, Fokus Ústí nad Labem, České muzeum výtvarných umění v Praze, Muzeum loutky Prachatice a další, YMCA familia Praha, Marantha gospel choir, Náprstkovo muzeum Praha a další. 

dílny pro veřejnost: Německo, Izrael, Rakousko, Slovensko a mnoho dílen po celé ČR

design: Lenka Blažejová / webmaster: Lukáš Vébr