foo

Hlasové dílny

Zpívání je v dnešní společnosti považováno za něco, co přísluší jen těm, kteří to takzvaně "umí" - díky tomu se ti ostatní, kterých je podle běžného vnímání většina, mnohdy osmělují zpívat nanejvýš v koupelně, o samotě v autě nebo se svými dětmi. Práce s hlasem je přitom přirozeným, uvolňujícím, radostným a obohacujícím zážitkem.

Dílna vytváří prostor pro uvolnění se a pro zážitek z hudby, která vzniká i z jednoduchých cvičení a zadání, která zvládne každý.
Pozvolným posouváním se od ticha, dýchání přes poslouchání svého hlasu, hry a cvičení účastníci často dojdou k vlastnímu překvapení až ke zpívání jako přirozenému pokračování společné práce. V druhé části dílny spolu účastníci zpívají vícehlasé skladby, podle složení skupiny jednodušší anebo složitější.
Zkušenost se zpíváním a se sdílením hudby, kterou spoluvytváříme, je velmi silná a krásná.

Audioreportáž z dílny:

Pokud byste rádi ve svém městě uspořádali hlasovou dílnu, ozvěte se.

Dílna může být určena pro úplné začátečníky, pro pokročilé nebo i pro smíšenou skupinu. Lze také uspořádat dílnu zaměřenou na práci s přístrojem Loopstation anebo Zpěvomat anebo to prostě vymyslíme podle potřeby a situace. 

 

Kdy se konají dílny zjistíte v kalendáři . 

 

Z HLASOVÝCH DÍLEN V MINULOSTI:

na festivalech: Pražské Quadriennale 2015, Voicingers Źory (Polsko), Komplex theater Chemnitz (Německo) Na Lukach (Slovensko), Loutkářská Chrudim, Queer eye Praha, Štrůdl Mníšek pod Brdy, Refufest Praha a Točník, Otevřená zahrada Libčice, Grabštejnské dílny v Chotyni, TFF Rudolstadt (Německo), Dramasteria Sušice, Fryštácký malý svět a další

pro divadla, pěvecké sbory atd: Scuola Teatro Dimitri (Švýcarsko), Katedra alternativního a loutkového divadla DAMU, Východočeská galerie Pardubice, Divadlo 29 Pardubice, divadlo Trám Svitavy, divadlo Continuo Malovice, Fokus Ústí nad Labem, České muzeum výtvarných umění v Praze, Muzeum loutky Prachatice a další, YMCA familia Praha, Marantha gospel choir, Náprstkovo muzeum Praha a další. 

dílny pro veřejnost: České Budějovice, Praha, Brno, Plzeň, Litoměřice, Hradec Králové, Vlašim, Frýdek Místek, Vlašim, Sušice, Třešť, Hradisko, Telč, Rožnov pod Radhoštěm, Znojmo, Liberec, Ostrava a další. 

design: Lenka Blažejová / webmaster: Lukáš Vébr